Dysza palnika palenisko żeliwne Ekoenergia żeliwo 15-25 kW EP2N
Dysza żeliwna do podajnika Ekoenergia wykonana jest z żeliwa ognioodpornego, dzięki czemu jest odporna na deformacje i wstrząsy cieplne powstałe podczas palenia w kotle. Ma ona zastosowanie w podajnikach miałowo - groszkowych do pieców o mocy 15-25 kW.
- Obserwuj produkt:
- Dodaj recenzję:
- Kod: DYSZA-EP2N
- Producent: EKOENERGIA
-
Dostępność:
DOSTĘPNY
-
Historia ceny
Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 287,84 zł brutto
- 320,00 zł
- szt.
- Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Płatności Ratalne i odroczone
-
Sprawdź raty
- Sprawdź raty
Dysza żeliwna do podajnika Ekoenergia wykonana jest z żeliwa ognioodpornego, dzięki czemu jest odporna na deformacje i wstrząsy cieplne powstałe podczas palenia w kotle. Ma ona zastosowanie w podajnikach miałowo - groszkowych do pieców o mocy 15-25 kW.
Z CZEGO WYKONANA JEST DYSZA PALENISKA?
Żeliwo – stop odlewniczy żelaza z węglem, krzemem, manganem, fosforem, siarką i innymi składnikami, zawierający od 2,11 do 4,3% węgla w postaci cementytu lub grafitu. Występowanie konkretnej fazy węgla zależy od szybkości chłodzenia i składu chemicznego stopu. Chłodzenie powolne sprzyja wydzielaniu się grafitu. Także i dodatki stopowe odgrywają tu pewną rolę. Według obowiązującej normy żeliwo definiuje się jako tworzywo, którego głównym składnikiem jest żelazo i w którym zawartość węgla przekracza 2% (obecność dużych zawartości składników węglikotwórczych może zmienić podaną zawartość węgla)
Żeliwo charakteryzuje się niewielkim skurczem odlewniczym, łatwością wypełnienia form, niską temperaturą topnienia oraz niskim kosztem produkcji, a po zastygnięciu cechują się dużą obrabialnością co sprawia że żeliwo zalicza się do najpowszechniej stosowanych materiałów odlewniczych w budowie maszyn.
ZASADA FUNKCJONOWANIA PODAJNIKA
Automatyczny Zespół Podawania Paliwa, w którego skład wchodzą zbiornik na opał, wentylator oraz regulator mikroprocesorowy, tworzy system magazynowania, automatycznego podawania opału do palnika oraz prowadzi do jak najbardziej ekonomicznego procesu spalania w systemie ciągłym. Transport opału ze zbiornika do palnika retortowego odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego. Opał zostaje wypchnięty na ruszt paleniska poprzez umieszczony na środku rusztu tygiel. Paliwo przesuwane przez ślimak umieszczony w rurze podajnika rozsypuje się równomiernie w tyglu, następnie na ruszcie dopalającym, tworząc kopiec opału podzielony na strefy spalania. Powietrze potrzebne do procesu spalania dostarczane jest poprzez wentylator podmuchowy. Ilość obrotów ślimaka może być zmieniana poprzez sterownik mikroprocesorowy w zależności od zmian wydajności cieplnej kotła. Do ilości obrotów ślimaka jest potrzebna odpowiednia ilość powietrza. Opał, który wolnym ruchem wydostaje się z tygla przechodzi przez wszystkie fazy spalania, tj. suszenie i podgrzewanie opału, wydzielanie części lotnych, palenie się koksu, redukcja tlenu, wypalanie się węgla z żużlu.
WYMIARY
Długość - 245 mm
Szerokość - 215 mm
Otwór wewnątrz - 170 x 140 mm
Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.